FLOW CZASU
Więcej czasu i lepsza efektywność

Jaka jest różnica między ludźmi bogatymi a biednymi albo szczęśliwymi a nieszczęśliwymi, czemu jednym się układa a innym nie? Czy to wszystko to tylko jakieś zrządzenie losu lub przeznaczenie? Otóż nie! Pozostając z nami, dowiesz się, iż to, że ciągle gonisz, wiecznie nie masz czasu, ma swoje przyczyny. Dowiesz się co zrobić, aby spowolnić i mieć większy spokój i poczucie wpływu na to, jak płynie Twoje życie. Wszyscy otrzymujemy te same 24 godziny dziennie. Kiedy znajdujesz się we flow, czujesz jakby czas, podlegał Twojej kontroli, możesz go spowolnić lub przyspieszyć. Chodzi o to, aby wykorzystać każdą chwilę.

Gdy znajdujesz się poza flow, czas wymyka się spod kontroli, jest go zawsze za mało, a Ty starasz się przyspieszać by móc za nim nadążyć. Chodzi, krótko mówiąc, o to, aby przeznaczać swój czas na aktywności, które dadzą Ci flow. Wówczas będziesz mieć poczucie sensu tego, co robisz, poczucie własnej wartości, mimo iż będzie ci to przychodzić z lekkością. Łatwość bowiem może tutaj oznaczać wysoką jakość.

Gdy nauczysz się świadomie korzystać z tych swoich talentów dających Ci flow, wówczas będziesz dokładnie wiedzieć, na co swój czas przeznaczać a na co nie.

Momentem przełomowym w tym podejściu jest rozpoczęcie. Wiele osób na tym etapie zajmuje się zbyt wieloma rzeczami równocześnie, szkoda jest wybrać jeden projekt i się nim zająć, bo pojawiają się obawy, że ominą nas inne jeszcze lepsze projekty. Wobec tego robimy je wszystkie (albo większość z nich) i narzekamy na brak czasu!

Znajomość swoich talentów ukierunkuje Cię na te projekty, które będą dla Ciebie źródłem flow. Pozostałym projektom mówisz: NIE. W rezultacie masz więcej czasu i więcej flow.

”Jestem tak samo dumny z wielu rzeczy, których nie zrobiliśmy, jak z tych, które zrobiliśmy. Innowacyjność to mówienie „NIE” wielu rzeczom” Steve Jobs.

Jak już będziesz wiedzieć jakie projekty są dla Ciebie, a jakie nie. Dobrze jest ich realizacje rozplanować w perspektywie dnia, tygodnia, miesiąca, kwartału i roku, a nawet 5 czy 10 lat.

Istnieje mnóstwo narzędzi wspierających proces planowania. Jednak bez znajomości siebie wszystkie one mogą zawodzić, choćby z tego powodu, że wchodzisz w projekty, które nie są dla Ciebie, więc nawet najlepszy plan ich realizacji nie zostanie przez Ciebie wdrożony, bo w którymś momencie zacznie Cię męczyć. A wtedy wypadasz z flow i znowu jest ciężko.

Aby tego uniknąć, trzeba pozyskać WIEDZĘ na swój temat, żeby wiedzieć, w co angażować swój czas, swoją energię i swoją uważność. Potem to dobrze zaplanować i wdrożyć.

Oni już stosują Dynamikę Flow

Przeczytaj opinie osób, które wdrożyły w swoim życiu lub biznesie Dynamikę Flow.

Ewa Andrzejuk
Czuję jakbym przeszła własną metamorfozę, jakbym wyszła z jakiegoś kokonu biznesowego. To co się dowiedziałam stało się moja siłą.
Magda Korcz i Anna Pięta
Wiemy co usprawnić, z czym się pożegnać, zrozumieć kryzysy które przechodziłyśmy, kogo potrzebujemy do współpracy. System można wprowadzić na każdym poziomie działania firmy, zarówno do produktu jak i do zespołu, tak aby rozwijać biznes z głową, z planem, bez chaosu, stabilnie i ciągle w górę. Genialne jest to, że to jest tak bardzo powtarzalne, że są cykle i zawsze jest jakieś rozwiązanie.
Małgorzata Sobiczewska
Dzięki współpracy z Justyną odkryłam własną tożsamość biznesową, kim jestem i w czym jestem dobra a w czym nie i że nie trzeba być multi! Uporządkuję rzeczy, które chciałam ale nie umiałam uporządkować a teraz już wiem jak to zrobić, więc już nie mogę się doczekać wdrożenia.
TOP